GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları Okullarımızda İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 21 Eylül Cuma günü üç okulumuzda inceleme ve denetimlerde bulundu.  
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları Okullarımızda İncelemelerde Bulundu

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda denetim ve incelemelerde bulunmaya başlayan Valimiz Sarıfakıoğulları, Giresun il merkezinde bulunan Yeşilgiresun İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

 

Valimiz Sarıfakıoğulları, okul ziyaretlerine bu yıl eski Ticaret Lisesi ek binasında eğitim öğretim verecek olan Yeşilgiresun İlkokulundan başladı, ardından Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, okul ziyaretini Cumhuriyet Ortaokulu ile tamamladı.

 

Okullara gelişinde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından karşılanan Valimiz Sarıfakıoğulları, okulların çevresinde incelemelerde bulunarak,  okul kantinlerinde denetim yaptı.

 

Okulların iç ve dış mekân fiziki durumları hakkında yetkililerden bilgi alan Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, tespit ettiği eksikliklerin biran önce giderilmesi için talimat verdi.

 

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, okul ziyaretleri sırasında orada bulunan öğrenci velileri ile sohbet ederek isteklerini dinledi. Okul bahçesinde kendisini karşılayan öğrencilerle de yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Valimiz Sarıfakıoğulları, bazı sınıflarda öğrencilerle aynı sıralara oturarak bir süre öğrencilerle birlikte ders dinledi.

 

VALİMİZ SARIFAKIOĞULLARI OKUL GÜVENLİĞİ DENETİMLERİNDE BULUNDU


Okul güvenliğiyle ilgili alınan tedbirleri ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Valimiz Sarıfakıoğulları, okulların güvenli mekanlar olmasının devamını sağlamak için her türlü tedbirlerin alınmasını isteyerek “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında okullarda görevlendirilen okul polislerinden, karşılaşılan sorunlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi aldı.

 

Okul çevrelerinde seyyar satıcı ve okulla ilgisi olmayan kişilere dikkat edilmesini isteyen Valimiz Sarıfakıoğulları, güvenlik kameralarını inceleyerek,  okul bahçesindeki kamera sayısının arttırılarak kör noktalara da kamera konulması, kameraların 7/24 çalışır pozisyonda bulundurulması, okul giriş ve çıkış saatlerinde, trafik akışında öğrencilerin emniyetinin sağlanması için tehlikeli noktalarda görevli polis memurlarının mutlaka bulundurulmasını istedi.

 

SAYIN VALİMİZ HARUN SARIFAKIOĞULLARI OKUL KANTİNLERİNDE GAZLI İÇECEK VE SAĞLIĞA ZARARLI GIDA SATIŞLARINA İZİN VERİLMEMESİNİ İSTEDİ


Okul binalarının ve çevrelerinin fiziki yapısı ve güvenliği noktasında gösterilen hassasiyetin okul kantinlerinde de gösterilmesini isteyen Valimiz Sarıfakıoğulları, Okul kantinlerinde sağlığa zararlı gazlı içecek ve cips benzeri sağlıksız yiyecek ve içeceklerin satışının yapılmaması, kantinlerde satılan ürünlerin ve özellikle son kullanım tarihlerinin kontrol edilerek mutlaka denetimlerinin yapılmasını, tarihi geçmiş bozuk ürünlerin satışı halinde gerekli idari yaptırımlar ve cezaların hiçbir taviz vermeden, müsamaha gösterilmeden süratle uygulanması talimatı verdi.

 

Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın okul ziyaretleri sırasında; İl Jandarma Komutanı J. Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile okul yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.

 

21-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.