GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Dünya Engelliler Gününde Engellilerle

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Dünya Engelliler Gününde Engellilerle

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları eşi hanımefendi Uzm. Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte, 03 Aralık Salı günü Giresun Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneğini ziyaret ederek engellilere öğle yemeğinde eşlik etti.

Atatürk Meydanında düzenlenen Dünya Engelliler Günü etkinliklerinin ardından Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Spor Kulübün Derneğini ziyaret eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları ve eşi hanımefendi, dernekte bulunan engellilerle bir süre sohbet ederek, dilek ve sıkıntılarını dinledi.

Dernekte yenen öğle yemeğine eşlik eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada, "Hepinizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, gönülden kutluyorum.  Sizlerle beraber olmak, sizlerle aynı duyguyu taşımak gerçekten benim için çok önemli. Bu beni heyecanlandırıyor. Biliyoruz ki bizim kalbimiz sizlerin kalbiyle aynı düzende. Bu his, duygu bütünleşmesi bir ömür boyu devam eder ve inşallah dostluğumuzda ahirette de devam eder. Tabi sizlerin iyi şartlarda, iyi imkânlarla dernek faaliyetlerinizi yürütmeniz önemli. Bunun için arayış içerisindeyiz. En kısa zamanda gereken yer bulunacaktır. Bizim gönlümüz kalbimiz size her zaman açık. İl Özel İdaresi Hizmet Binasında böyle bir imkân olursa her zaman sizi misafir etmeye hazırız. Hatta sizler ev sahibisiniz. Sizlerle beraber olmayı arzu ederiz. Ben tekrar gününüzü kutluyorum. Allah sizler üzerinde emeği geçenlerden razı olsun. Sizler için gününü vakfeden, emeğini vakfeden büyükleriniz var. Onların emeğini unutmamalıyız. Sizinle aynı hisleri duyguları paylaşan, empati yapan ben olsaydım ne yapardım diyebilen insanlara ihtiyacımız var.  Yola arabamızı park ettiğimizde oradan bir engellinin geçebileceğini düşünmüyor isek, bu düşünceyi aklımıza beynimize nakşetmiyor isek hata yapıyoruz demektir. Buradan da bütün hemşerilerimize bunu ifade etmek istiyorum. Engellilerimizi lütfen unutmayalım. Bu memleket sathında engellilerinde yaşadığını unutmadan hareket edelim. Gününüzü tebrik ediyorum. Hepinizi çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum" dedi.

 

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.