GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Fırtına Nedeniyle Çatısı Uçan Okullarda İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Fırtına Nedeniyle Çatısı Uçan Okullarda İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, ilimizde yaşanan fırtına nedeniyle çatısı uçan iki okulumuzda incelemelerde bulunarak, meydana gelen hasarlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Sayın Valimizin incelemelerinde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, AFAD İl Müdürü Halil Topatan ile müdürlüğümüz müdür yardımcısı, şube müdürü ve okul yöneticileri de hazır bulundu.

İlimizde 16 Ocak Çarşamba günü, gece 01:30’dan itibaren başlayan ve giderek şiddetini artıran fırtına ve rüzgar nedeniyle, Merkez 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binalarının çatılarında hasar meydana geldi.

Kuvvetli fırtına nedeniyle, 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu ile Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin çatısında oluşan hasarı yerinde inceleyen Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, hasarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililerin verdiği bilgide; İlimiz Merkez ilçedeki 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi içerisinde ayrı binalarda konuşlanan Kız Pansiyonu, Erkek Pansiyonu ve Yemekhane binaları ile bir atölyenin kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatılarının uçtuğu,  olay sonrası pansiyonlarda kalan öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerin zarar görmemesi için ivedi olarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığı ve okulda eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Yine, kuvvetli fırtına nedeniyle; Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını çatısının 100 m2’lik kısmında hasar meydana geldiği, olay sonrası okul ve çevresinde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak eğitim öğretime devam edildiği belirtildi.

Her iki okulumuzda meydana gelen hasarlarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri ve İl Özel İdaresi Teknik ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, her iki okulda yaşanan afette hiçbir öğrencimizin ve vatandaşımızın zarar görmemesinin sevindirici olduğunu söyleyerek, bu tür olumsuzluklara karşı yetkililerin her zaman teyakkuz halinde olmalarını ve oluşabilecek muhtemel olumsuzlukların önlenmesi için önceden gerekli tedbirlerin alınarak, uyarıların yapılmasını istedi.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, okullarda hasar tespit çalışmalarının biran önce tamamlanarak, gereğinin yapılması için yetkililere talimatını verdi.

 

16-01-201916-01-201916-01-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.