GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Namık Kemal İlkokulu Z-Kütüphanesinin Açılışını Yaptı

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Namık Kemal İlkokulu Z-Kütüphanesinin Açılışını Yaptı

Namık Kemal İlkokulu Z-Kütüphanesinin açılışı, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Burak Fettahoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, il protokolü üyeleri, il milli eğitim yöneticileri ve okullarımızdan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Kütüphanenin açılışında yaptığı konuşmada, Zenginleştirilmiş kütüphanelerin, zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, öğrencilerin sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden faydalanabildiği, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlandığını dile getirdi.

Müdürümüz Tosunoğlu konuşmasının devamında, “Okuyan ve kütüphane kullanan bireylerin daha nitelikli, duyarlı ve yaratıcı bir kişiliğe sahip olacakları; bu bireylerden oluşan toplumların ise karşılaşacakları sorunlara daha kalıcı çözümler bularak kültürel ve ekonomik gelişmeye daha açık olacakları şüphe götürmez bir gerçektir. Bu perspektiften baktığımızda okuma ve kütüphane kullanma alışkanlıkları, bireysel ve toplumsal olarak kültürel kalkınmanın anahtar öğeleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. “ diye konuştu.

İlimiz genelinde toplam 34 okulumuzda Z-Kütüphane bulunduğunu ifade eden Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 2018 Yılı içerisinde ilimizde, toplam 7 (yedi) okulumuzda Z- Kütüphane kurulumunun yapıldığını ve bunların da; Çamoluk Gazi İlkokulu, Yağlıdere Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu, Bulancak İmam Hatip Ortaokulu, Bulancak Güzelyalı İlkokulu, Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Görele İmam Hatip Ortaokulu ve Merkez Namık Kemal İlkokulu olduğu bilgisini verdi.

Z-Kütüphanenin açılış kurdelesini birlikte kesen Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Burak Fettahoğlu, beraberindekilerle birlikte kütüphaneyi gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

  

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.