GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Okul Dışı Eğitim Ortamları Etkinliği ve Ebru Sergisi Açılışlarını Yaptı

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Okul Dışı Eğitim Ortamları Etkinliği ve Ebru Sergisi Açılışlarını Yaptı

Bakanlığımızın "2023 Eğitim Vizyonu"nda Temel Eğitim Temasında yer alan Yenilikçi Uygulamalara İmkân Sağlanacak" şeklindeki hedefinin eylemler kısmında; "Okulların, bölgelerindeki bilim merkezleri, müzeler, sanat merkezleri, teknoparklar, kütüphaneler, doğal sit alanları, ören yerleri ve üniversitelerle iş birlikleri artırılacaktır." denilmektedir.

Bu kapsamda; İlimizde öğrencilerimize okul dışı ortamları tanıtmak ve Millet Kıraathanelerindeki etkinlik çeşitliliğini artırmak amacıyla İlimiz merkezde bulunan Namık Kemal İlkokulu 1-E sınıfı öğretmen ve öğrencileri tarafından 14 Mayıs 2019 Salı günü saat 11.00'da, Giresun Millet Kıraathanesi'nde, sınıf içi uygulamaları yapıldı.

Etkinlikte Sayın Valimizi Harun Sarıfakıoğulları'nın teşrifleriyle, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, müdürlüğümüz yöneticileri, AR-GE birimi üyeleri ile okul ve kurumlardan yönetici öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları'nın teşrifleriyle başlayan etkinlikte, öğrencilerimizin Zihin Haritası Çıkarma, Zekâ Oyunları Uygulaması, Şiir Dinletisi ve Anneler Günü İçin Yapılan Ürünlerin Sergilenmesi başlıklı çalışmaları gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile birlikte etkinlik süresince minik öğrencilerimizle sohbet ederek onlara hediyeler verirken, öğrencilerimizin faaliyetlerini yerinde gözlemledi ve çalışmalar hakkında öğretmenlerimizden bilgiler aldı.

Etkinlik sonrasında yine Millet Kıraathanesinde düzenlenen ve Nurettin Canikli Anadolu İmam Lisesi Pansiyonunda kalan kız öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları Ebru çalışmalarında ortaya çıkan eserlerin yer aldığı serginin açılışı Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından yapıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesini takiben beraberindekilerle birlikte sergiyi gezen Sayın Valimiz eserleri tek tek incelerken, eser sahibi öğrencilerimizle de sohbet etti.

 

14-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.