GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şebinkarahisar ve Çamoluk’ta Açılış ve Temel Atma Törenleri

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, bir dizi açılış ve temel atma töreni için İlimize gelen Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan ile birlikte Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerimizde bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katıldı.
Şebinkarahisar ve Çamoluk’ta Açılış ve Temel Atma Törenleri

04 Nisan Salı günü düzenlenen programda; 16 derslikli Şebinkarahisar İstiklal İlkokulunun temel atma töreninin ardından, Şebinkarahisar Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi kurdelesini keserek açılışını gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, daha sonra 200 öğrenci kapasiteli Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt törende yaptığı konuşmada; Geride kalan 15 yıl içerisinde İlimiz’de yapılan milli eğitim yatırımları ile açılışı yapılan okullar ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler vererek, yapılan okul yatırımları ile derslik başına düşen öğrenci sayısının 18‘e kadar düşürüldüğünü, 2003-2017 yılları arasında bugün açılışı yapılan pansiyonla birlikte mevcut yatak kapasitesine 3486 yatak ilave edildiğini belirtti. Müdürümüz Akkurt “3 kademeli (4+4+4) 12 yıllık zorunlu eğitim sistemi, yenilenen eğitim programları, modern barınma imkanları ve tezkiye edilen okullar, yeniden kazandırılan imam hatip ortaokulları ile Türk Milli Eğitiminin temel ilkelerine, milli ve manevi değerlere bağlı, temel eğitimden itibaren şahsiyet eğitimi verilen, yalnızca bilgi verilen değil bilgi üreten, geliştiren, dönüştüren, “Zaman bendedir ve mekan bana emanettir” şuurunda bir gençlik yetiştirme azmindeyiz. Bütün bu eğitim imkanlarının İlimize kazandırılmasında, yatırım programına alınmasında, hayırsever kişi ve kurumların teşvikinde, her zaman eğitim camiasının ve öğrencilerimizin yanında olan Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize ve okullarımızın yapım-onarımlarında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara şükranlarımı arz ediyorum.” diyerek konuşmasını sona erdirdi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI CANİKLİ “BU MİLLETE DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ”

Konuşmasının başında Şırnak’ta şehit olan üç askerin Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileyerek başlayan Başbakan Yardımcısı Canikli de “O hainler piyon zaten o hainlere destek veren kimse devlet, istihbarat örgütü kimse, bu milletin birliğini bütünlüğünü ortadan kaldırmayı hedefleyen o hain terör örgütüne kim destek veriyorsa boşuna uğraşmayın, amacınıza ulaşamazsınız, bu millete diz çöktüremezsiniz. O hainleri hendeklere gömdüğümüz gibi o hainlere de destek verenlere gereken cevabı vereceğiz inşallah Allah’ın izniyle” dedi.

“TAMAMLANMADAN ÇÜRÜMEYE BIRAKILAN YATIRIMLAR VARDI”

Son olarak Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu ile ilgili konuşan Canikli “Hakikaten Şebinkarahisar’ımıza katkı sağlayacak güzel bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kısa bir süre önce temelini atmıştık.  Açılışını da çok kısa bir süre içinde gerçekleştiriyoruz. Şebinkarahisar Spor Salonu, biz 2002 yılında iktidara geldiğimizden yaklaşık 6-7 yıl önce temeli atılmıştı. Bizde geldikten 1-1,5 yıl sonra spor salonunun yapımını tamamlamıştık. Yatırımlarımız çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Öyle de olması gerekiyor. O hizmeti kullandırabildiğimiz takdirde anlam ifade eder.  10 sene 15 sene süren yatırımların bir anlamı yok.  Tamamlanmadan çürümeye bırakılan yatırımlar vardı. O günler geride kaldı. İnşallah çocuklarımız burada barınma imkânı bulacak. İnşallah orada eğitim hayatlarını devam ettirecekler ve bu şekilde çok verimli ve zaman kaybetmeden eğitim ve barınma işlerini gerçekleştirmiş olacaklar. Şebinkarahisar’ımıza ve eğitim camiasına hayırlı olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesini; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan kesti.

ÇAMOLUK’TA OKUL AÇILIŞI

Daha sonra Çamoluk ilçesine geçilerek, 12 derslikli Çamoluk Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Çamoluk Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen törene; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Çamoluk Kaymakamı Mustafa Demir, belediye başkanları, il ve ilçe protokolü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından okul bahçesine çam fidanı diken Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, okulun bölümlerini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Ardından sınıfları ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, öğrencilerle birlikte sıralara oturarak Matematik dersinin anlatımını dinledi. 

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.