GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi Giresun Fen Lisesinde Yapıldı.

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi Giresun Fen Lisesinde Yapıldı.

Müdürlüğümüzün organizasyonu ve Sayın Müdürümüz Necati AKKURT’un katılımıyla Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sencer ÇORLU tarafından İlimiz merkezindeki farklı okullardan Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Fen-Teknoloji öğretmenlerinden oluşan gruba, Giresun Fen Lisesi STEM laboratuvarında STEM eğitimi verildi.

Programın ilk aşamasında, STEM eğitiminin temelinde farklı disiplinlerin birlikte kullanılması fikrinin olduğu ifade edildi. Proje hazırlanması ve bu projelerin üretime dönüşerek hayata geçirilmesi düşüncesinin önemi vurgulandı. Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrenciler fen alanlarında da çalışma kapasitelerini arttırdığı, ilk ve orta eğitim döneminde kazanılan matematiksel düşünme becerilerinin fen eğitimi altyapısını güçlendirmesi ve proje temelli eğitime üretim süreçlerinin de eklenmesi STEM eğitiminin öğrencinin hayatı boyunca düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazandırdığı ifade edildi.

Programın ikici aşamasında, uygulamalarla STEM eğitimin okullarımızda nasıl uygulanacağına ilişkin örnekler verildi. Eğitime Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul TOSUNUOĞLU, Şube Müdürü Gökay TUNCER ve Giresun Fen Lisesi Müdürü Ağabey TANIŞ da katıldı.

 

13-02-201713-02-201713-02-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.