GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitim ve Özel Servis Şoförleri ile Rehber Personellerine Eğitim Verildi

Taşımalı Eğitim ve Özel Servis Şoförleri ile Rehber Personellerine Eğitim Verildi

Bakanlığımızın "Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği" ile "Okul Servis Araçları Yönetmeliği" gereğince; İlimiz Merkez ilçede Taşımalı Eğitim Hizmeti veren ve Özel Servis kapsamında öğrenci taşıma işi yapan araç sürücüleri ile rehber personellerine yönelik eğitim düzenlendi.

 

21 Aralık 2018 Cuma günü Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim, okul yöneticilerimizle, taşımalı eğitim ve özel servis şoförleri ile rehber personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Fazlı Çiçek, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ferda Yılmaz, İl Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü temsilcileri ve Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Yeşim Özdemir tarafından verilen eğitimde; Sürücüler ve rehber personellerine, hizmet verirken dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda sözlü olarak ve Müdürlüğümüz, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumlarla görsel olarak bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca, içinde bulunduğumuz kış mevsimi dolayısıyla servis araçlarının bakımlı ve donanımlarının tam olması konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Eğitimde, Rehber Öğretmen Yeşim Özdemir tarafından sürücüler ve rehber personellere uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlarla ilgili bilgiler verildi.

 

24-12-201824-12-201824-12-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.