GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 1. Liseler Arası İHA Yarışması Başvuru Sonuçları Açıklandı

TÜBİTAK 1. Liseler Arası İHA Yarışması Başvuru Sonuçları Açıklandı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması ile ülke genelinde İHA konusundaki farkındalığın yaygınlaştırılması, bu alandaki teknolojik gelişmelere katkı sağlanması ve aynı zamanda katılımcılara teknik ve sosyal deneyim kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda ilki, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması, 16-20 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep'te lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecektir.

Sabit ve Döner Kanat kategorilerinde yapılması planlanan yarışmalara başvurular 16 Şubat- 30 Nisan tarihleri arasında alınmış olup, yapılan değerlendirme sonucu ilimizden Giresun Fen Lisesinin "G-Fly" isimli takımı, Piraziz Çok Programlı Anadolu Lisesinin "Pİ-FORCE" isimli takımı ve Bulancak Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Lokman Hekim İHA Takımı" başvuruda bulunan geliştirdikleri İHA'larla yarışmaya katılmaya layık görülmüştür.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da, ülkemizin savunma sanayi başta olmak üzere teknolojide yakaladığı ivmeye vurgu yaparak, TÜBİTAK 1. Liseler Arası İHA Yarışmasına kabul edilen okullarımızın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yarışmalara katılacak araçların tasarım, hazırlık ve başvuru aşamalarında emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederken, yarışmaya katılacak takımlarımıza şimdiden başarılar diledi.

 

20-05-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.