GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004’te “Matematik ve Sanat” la Varız

TÜBİTAK 4004’te “Matematik ve Sanat” la Varız

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında, Türkiye genelinde 193 projenin desteklenmeye layık bulunduğu programda Giresun’da bir ilk gerçekleşti.

 

Giresun Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Hilal Keklikçi Dalak tarafından hazırlanan “Matematik ve Sanat” isimli proje desteklenmeye değer bulundu.

 

İl Mili Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt bu başarıdan dolayı Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Hilal Keklikçi Dalak ve Kurum Müdürü Baysan Banu Uzun’u makamında kabul ederek, tebrik etti ve projenin yürütülmesi ve diğer çalışmalarında başarılarının devamını diledi. Kabulde öğretmenimizden “Matematik ve Sanat” isimli projeye dair bilgiler alan Sayın Müdürümüz, bu tür projelerin çoğalması temennisinde bulundu. Sıcak havada geçen ziyarette Müdürümüz, farklı proje konularına ilişkin görüş alışverişinde bulunurken, Giresun Bilim ve Sanat Merkezi’ nin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Matematik ve Sanat” isimli proje ile öğrencilerin, sanatsal etkinliklerle Matematik bilimini ve kendilerinin keşfetmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Proje faaliyeti olarak, Giresun merkez ilçede bulunan köy ortaokullarının 7. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler, bir hafta boyunca Giresun Üniversitesi’nde matematiksel uygulama ve sanata dayalı etkinlikler yapacaklardır.

Ayrıca katılımcılara, disiplinlerin, birbiriyle ilişkili olarak kullanıldığında ne kadar etkili olduğu ve matematiğin günlük yaşama, teknoloji kullanılarak transfer edilebileceği konularında farkındalık sağlanacaktır.

 

24-04-201824-04-201824-04-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.