GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlandı

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlandı

Dünyanın ve insanlığın bilimsel, sanatsal, kültürel dağarcığına sayısız katkılarda bulunan Türkler, yeryüzünün çeşitli bölgelerinde kendilerine özgü gelenek ve görenekleriyle yaşamaktadır. Orta Asya, Anadolu, Balkanlar, Ortadoğu gibi dünyanın medeniyet havzalarında yaşayan Türk toplulukları arasında gönül ve işbirliği sağlamak amacıyla 21 Mart Nevruz Günü’nü içine alan hafta Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası olarak ilan edilmiştir. 

Bu kapsamda Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası 23 Nisan ilkokulu tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Giresun Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Konseyi´nin dans gösterisi ve canlı müzik dinletilerinin renk kattığı programda Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve beraberindekiler Nevruz ateşi yakıp, demir dövdüler. Öğrenciler arasında çeşitli oyunların oynandığı, yarışmaların yapıldığı kutlamada, yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize hediyeler verildi.

Kutlamalara Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Ömer Karakayalı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Tirebolu İlçesi´nde Sakarya İlkokulu tarafından yapılan kutlama programı büyük beğeni topladı.

Atla getirilen Nevruz ateşi İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi YARAN, Belediye Başkanı Abdullah KARABIÇAK ve beraberindekiler tarafından yakıldı. Daha sonrasında örsle demir dövme etkinliği gerçekleştirildi. Giresun Üniversitesi Konservatuvar Bölümü öğrencileri tarafından sergilenen Kafkas oyunu büyük beğeni kazandı. Sakarya İlkokulu halk oyunları ekibi tarafından hazırlanan gösterinin ardından çeşitli yarışmalar yapıldı. 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.