GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Türk Ordusu - Türk Gençliği - Giresun Gençliği El Ele”

“Türk Ordusu - Türk Gençliği - Giresun Gençliği El Ele”

İlimiz Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gürhan Cabbar koordinatörlüğünde yürütülen ve öğrencilerin sorumluluk sahibi, tasarruf bilincine sahip, yardımlaşma hususunda özverili ve son noktada yapabileceklerinin farkında olan ve harekete geçme noktasında cesur davranan bireyler olmalarını amaçlayan “Nasıl Bir Gençlik” isimli proje kapsamında okulda kurulan Girişimcilik kulübünün öğrencileri Hakan Bıçakçı, Hamdi Tural, İbrahim Güneş, Sefa Elmalı, Ali Mert Bolat, Yasemin Yurttadur, Şeyma Denktaş, İrem Sağlık, Hakkı Duman ve Seçil Şengül, kendi sermayeleriyle kurdukları “FINDIKSAN” isimli birlikle, yörenin ürünü kabuklu fındığı okul çıkışı bir araya gelerek kırıp, kavurup, ayıklayıp paketler halinde satışa sunmuş ve bu işten elde ettikleri kazançları olan 1.000 TL’yi, “Türk Ordusu-Türk Gençliği-Giresun Gençliği El Ele” sloganıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlamışlardır.

 

Giresun Valisi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Giresun Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Harun Sarıfakıoğulları, bu anlamlı bağış ve hassasiyetlerinden dolayı proje koordinatörü öğretmenimiz Gürhan Cabbar ile bağışçı öğrencilerimizi 07 Mayıs 2018 Pazartesi günü Makamında kabul ederek, yapmış oldukları bağıştan dolayı TSK Güçlendirme Vakfı tarafından verilen Bronz Madalya ve Berat Belgesi’ni öğrencilerimize bizzat takdim etti.

 

Belge takdim töreninde öğrencilerimize; İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ile birlikte Piraziz Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak, Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak ve Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol Aşık eşlik etti.

 

Sayın Valimiz Madalya ve Berat Belgesini takdim ederken, “Öğrencilerimize bu anlamlı ve örnek davranışları için teşekkür ediyor, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı adına şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

 

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.