GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uygulama Otelimiz Açıldı

Uygulama Otelimiz Açıldı

Bir dizi açılış ve temel atma töreni için ilimizde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, Uygulama Oteli’nin açılışını yaptı. 

Bakan Canikli, bugün kendi adını taşıyan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binasının temel atma töreninin ardından, saat 17.00 de Eriklimanı Mahallesinde bulunan Giresun Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Uygulama Oteli’nin açılışını yaptı.

Törende yaptığı konuşmasında “Giresun’un vazgeçilmez, değiştirilmez hatta değiştirilmesi bile teklif edilemez özelliklerinden bir tanesi Giresun bir turizm şehridir.” diyerek sözlerine başlayan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, son yıllarda Giresun’da sanayi alanında yapılan yatırımların, Giresun’un bir turizm şehri özelliğini değiştirmeyeceğini söyledi. Bakan Canikli “Özellikle Giresun’un eşsiz güzelliklerini tartışmaya gerek yok bunu herkes kabul ediyor. Kabul edilmiş gerçeklerden bir tanesi de budur. Bu doğal yapısı, bu güzelliği ile de turizm talebini karşılaması gerekiyor. Bir turizm talebi söz konusu ve son yıllarda önemli bir gelişme bu. Hem ülkemizde, hem Karadeniz bölgesinde bu Giresun içinde geçerlidir. Her geçen yıl Giresun’a gelen turist sayısında ciddi bir artış söz konusudur. Esas talep patlamasını yakında açılışını yapacağımız, Ordu-Giresun havaalanından sonra yaşayacağız.” diyerek özellikle konaklama sorunu yaşandığına dikkat çekti.

Bakan Canikli, Giresun’da 5 Yıldızlı Otel ihtiyacının bulunduğunu, bunun için Giresunlu bazı işadamlarının verilmiş sözü olduğu halde henüz bu sözlerini yerine getirmediklerini ifade ederek, bu eksikliğin giderilmesi, yakın zamanda talep patlaması yaşanacağı konaklama sorununun giderilmesi için İl Özel İdaresine ait binanın 5 Yıldızlı Otele dönüştürülebilecek şekilde yapıldığını söyledi. 

Bu konuda yatırımcılara çağrıda bulunan Bakan Canikli “Bakın çok güzel bir imkan, alın ve 5 Yıldızlı Otel yapın. Hizmete sokun, sizde kazanın Giresun da kazansın. Bir kez daha buradan sesleniyorum. Yarın pişman olacaksınız. Bu talep patlaması yaşandığında pişman olacaksınız. Ama bizim mutlaka bu tür tesisleri çoğaltmamız gerekiyor. Bu talep patlaması yaşandığında hazır olmayan iller geride kalır, hazırlıklı olan iller pastayı alır.” Diyerek altyapı yatırımlarına önem verdiklerini, bunun için ilimizde özellikle ulaşım olmak üzere bazı önemli adımlar atıldığını, açılış töreni yapılan uygulama otelinin de bu amaca hizmet edeceğini söyleyerek, yatırımcıların bu pastadan kendilerine düşün payı almaları için çok geç olmadan 5 yıldızlı otellere yatırım yapması çağrısında bulundu.

Açılışta bir konuşma yapan Sayın Valimiz Hasan Karahan, son yıllarda ilimize özellikle Arap turistlerin ilgi gösterdiğine dikkat çekerken, Ortadoğu ülkelerinin turizm fuarı olan Metex Fuarının önceki gün ilimizde yapıldığına vurgu yaparak özellikle Arap ülkelerinden olmak üzere dünyanın çeşitli ülkesinden 41 turizm acentesinin ilimize geldiğini ve Giresun’u çok beğendiklerini dile getirerek, turistlere yönelik en önemli sorunun, konaklama sorunu olduğunu söyleyerek “Burası elimizin altında idi, pansiyonu dönüştürerek, 4 Yıldız kalitesinde bir otel kazandık. 60 odası ile 120 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. Özellikle bölgemizde misafir olarak kalacaklara, kamu personeline, gelip geçenlere konaklama imkanı sağlayacak. Normal vatandaşlarımıza da hizmet sunacağız. Yaklaşık 4 milyon 500 bin TL ye mal oldu. Burası tam bir kongre merkezi. Özellikle bakanlıkların eğitim faaliyetleri için çok uygun. 120 kişiyi çok rahat bir şekilde ağırlayabiliriz. Toplantı salonlarımızla, konaklama alanlarımızla, 120 kişilik restoranımızla çok güzel şekilde ağırlayabilecek durumdayız. En güzel avantajımızda, çok güzel bir manzaramız var.” dedi.

Konuşmaların ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti.

Açılışın ardından Uygulama otelinin terasında halk oyunları gösterisi sunumunu izleyen Bakan Canikli, beraberindekilerle birlikte otelin toplantı salonu, çamaşırhane gibi bölümlerini ve konaklama odalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Açılış ve incelemelerin ardından, Uygulama Oteli´nin restoranında davetlilere yemek verilen yemeğin ardından program sona erdi.

Açılışa; Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, Belediye Başkanları, Dokap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Taşkın, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, XX. Ve XXI.Dönem Giresun Milletvekili Turan Akçelik,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan, Ertuğrul Tosunoğlu, Şube Müdürleri, diğer davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.