GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yağlıdere İlçesi Ortaokul Branş Öğretmenleri Genişletilmiş Zümre Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT başkanlığında Yağlıdere ilçesinde 17 Ocak 2017 Salı günü Ortak Sınavlar ve Eğitim Öğretim ile ilgili genel konuların görüşüldüğü kapsamlı bir paylaşım toplantısı düzenlendi.
Yağlıdere İlçesi Ortaokul  Branş Öğretmenleri Genişletilmiş Zümre Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, Şube Müdürü Gökay TUNCER, Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Ortaokullarda derslere giren öğretmenlerin katıldığı paylaşım toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi. Öğretmenlerin bireysel olarak paylaşımlarda bulunup katkı sunduğu toplantı açısından faydalı sonuçları olacaktır.

Sayın Müdürümüz Necati AKKURT toplantıda; Öğrencilere kazanımları aktarırken geleneksel eğitim anlayışlarının yetersiz kaldığını, bilgi çağında bireylerin ihtiyaçlarının ezberlemeye değil bilgi üretimine dayalı çağdaş bir eğitime bağlı olduğunu; hızla gelişen bilim ve teknolojinin eğitimin her alanını etkilemesi gerektiği; eğitim yaklaşımlarında öğretmenlerimizin öğretim ortamlarında köklü değişimlerinin zorunlu olduğunu ve yapılandırmacı eğitim yaklaşımının, çoklu zeka kuramının ve proje tabanlı öğretimin ön plana çıktığını dile getirdi. Ayrıca, yenilenen öğretim programlarında sıralanan becerilerin, dünyada gelişmiş ülkelerin önem verdiği ve eğitim uygulamalarında kazandırmaya çalıştığı becerilerle paralellik taşıdığını vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Bakanlığımız tarafından taslağı yayınlanan yeni müfredat programının, en önemli paydaşları olan öğretmenler tarafından incelenmesi ve varsa önerilerin raporlaştırılarak muhakkak ulaştırılması gerektiğini belirtti.

 

 

Ortak sınavlar sonucunda branşlar bazında tek tek analizlerin yapıldığı sunumlardan sonra toplantı sonlandırıldı.19-01-201719-01-201719-01-201719-01-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.