GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası kutlamaları için bugün ilk tören Valilik önünde yapıldı. Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlamalar ardından ilimiz merkezde Namık Kemal İlkokulu’nda yapılan törenle devam etti. 

 

Namık Kemal İlkokulunun bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin Valimiz Sayın Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam etti.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen okul müdürü Tahsin Bayram, okulun fiziki ve idari yapısıyla ilgili bilgi verdi.

Bugünün tatil sonrası öğrencilerin okullarıyla, öğretmenleriyle arkadaşlarıyla buluştuğu heyecanlı bir gün olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, “Bugün ayrıca okul öncesi eğitime yeni başlayan 4 bin 302, ilkokul 1. Sınıfa başlayan 4 bin 878 öğrencimiz ve velileri için heyecanlı bir gün. Bugün okula yeni başlayan çocuklarımızla birlikte ilkokulda 20 bin 851, ortaokulda 21 bin 247, lisede 24 bin 929 olmak üzere örgün eğitimde 71 bin 329, açık ortaokulda bin 2, açık lisede 5 bin 999 öğrencimiz ve 5 bin 443 öğretmen ve öğrencimizle çocuklarımızı geleceğe kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılının Giresun’umuza, ve milletimize hayırlı olmasını dilekleriyle sözlerine başlayan , “Uzun bir tatil sonrası bugün yeni eğitim öğretim yılının ilk günü. Öğrenci ve öğretmenler için yaz tatili bayram tatiliyle üst üste gelince tatil uzadı. Biran önce yeni eğitim öğretim yılının açılışını yapalım ki çocuklarımız öğretmenleriyle , öğretmenlerimizde öğrencileriyle kavuşsunlar ve buluşsunlar. Böylelikle büyük Türkiye’nin büyük yürüyüş hamlesi başlasın. Tekrardan yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın  Hasan Karahan konuşmasının ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

 

Törene, Valimiz Sayın  Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Mahir Kadakal, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel,İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt  okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.