GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Danışmanlığı Standlarımızla Öğrencilerimizin Hizmetindeyiz

YKS Tercih Danışmanlığı Standlarımızla Öğrencilerimizin Hizmetindeyiz

Bakanlığımızca hazırlanan 2019 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu çerçevesinde; 2019 yılı içerisinde merkezi sınavlar (LGS ve YKS) ile bir üst öğretim kurumuna geçecek öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla komisyonlar oluşturulmuş olup, bu kapsamda LGS tercih sürecinde öğrencilerimize 1-12 Temmuz tarihleri arasında rehberlik hizmeti sunulmuştur.

 

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla yükseköğretim tercih sürecine girilmiş olup, Müdürlüğümüz tarafından bu süreçte öğrencilerimize hizmet sunmak üzere, İlimiz Merkez ilçede, batı yakasında Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, doğu yakasında Aksu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, merkezde ise Atatürk Meydanında olmak üzere üç farklı noktada YKS Tercih Danışmanlığı Standları oluşturulmuştur.

 

Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve okullarımızdaki Rehber öğretmenlerimizden oluşturulan komisyonlarımızın hazır bulunduğu standlarda; il genelindeki öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçiş sürecinde onlara rehberlik etmek, başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını sağlamak, meslekler hakkında bilgi vermek, öğrencilerin uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri üniversite, alan ve programları seçmelerini sağlamak amacıyla 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında öğrencilerimize ve velilerimize bilgi verilecektir.

 

Ayrıca; tercih dönemi boyunca ilimiz genelindeki bütün liselerimizde Rehber öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize YKS Tercih Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

22-07-201922-07-2019

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.