GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yurt Binasının Temeli Atıldı

Yurt Binasının Temeli Atıldı

Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binasının temel atma töreni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli’nin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. 

Bir dizi açılış ve ziyaret için ilimize gelen Bakanı Canikli bugün saat 15.00 de, il merkezi Aksu Mahallesinde bulunan ve kendi adını taşıyan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesine ait 300 öğrenci kapasiteli Yurt Binasının temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Sayın Bakanımız Nurettin Canikli, kendisinin de bu okulda okuduğunu, Yeniyol Mahallesindeki eski İmam-Hatip binasının üst katındaki pansiyonda kaldığını ve 32 kişilik koğuş sistemindeki odalarda, zor şartlarda eğitimini tamamladığını aktararak, günümüzde ise artık her türlü imkanların öğrencilere sunulduğunu söyleyerek “Alt yapı olarak ta modern kaliteli bir eğitim almanız içinde ne gerekirse yapıyoruz. İşte bu okul, inşallah temelini biraz sonra atacağımız bu pansiyon. Onun dışında diğer altyapı donanım. Hem hükümetimizin eğitim politikasında bugüne kadar gösterdiği, ortaya koyduğu reform mahiyetindeki düzenlemeler, hem de şahsımızım bir görev olarak, bir borç olarak bizi yetiştiren bu okula bir katkı olarak, bir vebal, borç olarak her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. ” diyerek öğrencilerden yapılan bu hizmetlerin karşılığını vermelerini beklediklerini ifade ederek “bizden ne isteğiniz varsa söyleyin yerine getirelim. Bu hedefe ulaşmanız için katkı sağlayacak, yardımcı olacak ne istiyorsanız, bütün öğrencilerimize sesleniyorum, talep edin yerine getirelim. dedi.

Temel atma töreninde konuşan Sayın Valimiz Hasan Karahan’da yaptığı konuşmada “İlimize yapılan yatırımlar ve yapılacaklar gerçekten de sayılmakla bitmiyor. Yatırımlar konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen bizlere bu yatırımları sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanımıza emeği geçen herkese teşekkür ederim. Giresun Hizmet konusunda maalesef bir dönem ihmal edilmiş. Ama bunun acısını son yıllarda çıkarttık ve çıkarmaya da devam edeceğiz. Eksikliklerimizi birer birer gideriyoruz, tamamlıyoruz. Altyapı konusunda Milli Eğitimde, Sağlıkta, Gençlik Sporda, diğer kamu hizmetlerimizde pek çok eksiğimizi giderdik çok iyi durumdayız. Bundan sonra bize düşen bunları en iyi şekilde işletmek. Bu tesisleri en iyi şekilde korumak. Bunlardan en iyi şekilde faydalanmak. Öğrencilerimize çok güzel okul binaları yaptık. Bu binayı da geçen yıl toplu açılışla açmıştık. Özel açılış yapamamıştık. Bu ayıbımızı da bugün bu açılışla telafi etmeye çalışıyoruz. Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Burası bir pansiyon binası olarak planlanmıştı. Yaklaşık 100 yada 150 kişilikti. Bunu ikiye katladık. 7 trilyonluk ihalesi 9,5 trilyona net bedel olarak 300 öğrencimizi burada barındıracağız. Diğer projelerimizle birlikte yakında gerçekleşecek 300 öğrencilik pansiyon binamızla birlikte açıkta öğrencimiz kalmayacak. Okumak isteyip te imkan bulamayan, okuyamadık bahanesine kimse sığınmasın. Gençlerimize devletimiz her türlü imkanı sağladı. Biz onlardan artık başarı bekliyoruz. Buda bizim hakkımızdır. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, temel atma törenine geçildi. İl Müftüsü Muhittin Oral’ın yaptığı duanın ardından; Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan’ın birlikte aynı anda butona basmasıyla, Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binasının temeline ilk harç koyuldu.

Bakan Canikli, yurt binasının inşaat alanını da gezerken, işçilerle de sohbet ederek çalışmaları izledi. İnşaat sahasındaki demir ustalarının çalışmalarını da izleyen Bakan Canikli, kendisi de burada bir adet kiriş etresi yaptı.

Daha sonra şantiye sahasında, yurt binasının projelerini inceleyen Bakan Canikli, inşaatın hemen yanında bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı’nı da gezerek minik öğrencilerle bir süre sohbet ederek, miniklerin okuduğu şarkıları dinledi.

Temel atma töreni, Bakan Canikli’nin bir başka açılışa katılmak üzere, tören alanından ayrılması ile sona erdi.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.