GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASINDA ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA EKRANLARDA BULUŞTUK

10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASINDA ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA EKRANLARDA BULUŞTUK

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Müdürlüğümüz koordinesinde, Giresun Özel Eğitim İlkokulu/Ortaokulu tarafından çevrimiçi program düzenlendi.

11 Mayıs 2021 Salı günü saat 13:30'da zoom üzerinden yapılan program; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun teşrifleriyle ilimizde bulunan özel eğitim okulları, rehberlik ve araştırma merkezleri (RAM)lar ile merkez ilçedeki ilkokullardan öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Müdürümüz Tosunoğlu, haftanın anlam ve önemine vurgu yaptığı konuşmasında öğrenci, öğretmen ve velilerimize hitaben; "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her sene okullarımızda yaptığımız "10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası" etkinliklerini bu yıl, başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere öğretmen ve okul yöneticilerimizin de desteğiyle hep birlikte evlerimizden katılarak on-line olarak yapıyoruz.

Bir toplumda sürekli gelişmeyi sağlamak her bir bireyi eğitim sürecine dâhil etmekle mümkün olmaktadır. Her bir ferdin yetenekleri, yeterlilikleri ve becerileri engellenmediği sürece geliştirilecek yönleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda toplumun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylerin yaşamın her alanına katılması, eğitim başta olmak üzere her türlü imkândan en üst düzeyde yararlanmalarının sağlanması en tabii haklarıdır.

Sevgili çocuklar, değerli anne babalar; bizlere engeller hayatın akışını yakalamaya engel değildir dediniz, bize farklılıklarımızla bir bütün olmanın güzelliğini gösterdiniz. Asıl engel, engelleri görmemektir dediniz; her insanın içinde bir cevher olduğunu bize siz öğrettiniz. En büyük engelin sevgisizlik olduğunu söylediniz, kalplerimizdeki engelleri kaldırdınız. Bize öğrettiğiniz bütün güzellikler için minnettarız. Hep birlikte çok daha güzel olduğumuzu biliyoruz ve bunun için her gün çalışıyoruz. Her ne kadar bugünlerde bir arada olamasak da şunu bilin ki asla yalnız değilsiniz. "HER GÜN YANINIZDAYIZ"

Ayrıca bu özel hafta vesilesiyle tüm enerjilerini çocuklarımız için sarf eden özel eğitim camiasının çok kıymetli ve eli öpülesi anneleri ile tüm annelerimizin Anneler Gününü kutlarım.

Yine bu vesileyle özel eğitim için özveri ve emek harcayan çalışma arkadaşlarımıza, yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyor; sadece eğitime erişim konusunda değil, yaşamın tüm alanlarında engelsiz bir dünya temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Programın devamında; İlimizdeki özel eğitim okullarının eğitim öğretim adına bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetlere dair slayt ve video sunuları ile şiirler ve piyano dinletisi çevrim içi olarak katılımcılarla paylaşıldı.

11-05-202111-05-202111-05-202111-05-202111-05-202111-05-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.