GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Kapsamında Konferans Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Kapsamında Konferans Düzenlendi

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü münasebetiyle tüm yurtta şehitlerimizin yâd edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranların sunulması, milletimizin demokrasiye olan inancını ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması, FETÖ ile mücadelenin karalı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması amacıyla yapılacak etkinliklerin geniş kitleler yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir kılınması büyük önem arz etmektedir.

 

Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından; Öğrencilerimize milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihi ve kültürel hassasiyetlerimizi anlatmak, devletimize olan görev ve sorumluluklar hakkında bilinçlendirmek, ailesini, vatanın, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla "Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği"nin "Belirli Gün ve Haftalar" çizelgesine "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri"  başlığı yerleştirilmiş olup, eğitim öğretim yılının başladığı ikinci hafta içerisinde, ülke genelindeki okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimize yönelik etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Etkinlikler kapsamında ilimizde; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de yer aldığı, Merkez ilçede bulunan ortaöğretim kurumlarının yönetici ve öğretmenlerine yönelik "Demokrasi ve Milli Birlik" konulu Konferans düzenlendi.

 

Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fikret Uslucan'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta; Öğretmenlerimize günü anlam ve önemini içeren sözlü ve görsel paylaşımlarda bulunuldu. Ayrıca, öğretmenlerimizin sınıf ortamında öğrencilere, günün anlam ve önemine dair bilgilendirme ve sunum etkinlikleri yapmaları konusu vurgulandı.

 

Anma Günü kapsamında; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının "15 Temmuz Kurumsal Kimlik Haritası (www.15temmuz.gov.tr)" internet sitesinde yer alan video, fotoğraf ve afişlerin kullanılmasıyla öğrencilerimize sözlü ve görsel sunumlar gerçekleştirilerek, bilinçlenmeleri ve farkındalıklarının artırılması amaçlanmaktadır.

16-09-201916-09-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.