GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16. TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA DERECELERE DEVAM

16. TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA DERECELERE DEVAM

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizi temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Yazılım alanlarında düzenlenen 16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2022 Bölge Sergisi, 28-31 Mart 2022 tarihleri arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi.

Yarışmada, İlimizden ön elemeyi geçerek Samsun Bölge Sergisine davet edilen 11 (on bir) araştırma projemiz ilimizi başarıyla temsil etmiştir.

Yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucu; İlimizden bir projemiz 1.liğebir projemiz 2.liğe, bir projemiz de 3.lüğe layık görülmüş, toplamda 3 projemiz derece elde etmiştir. Birinci olan projemiz 6-10 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK projelerinin hazırlık ve başvuru sürecinde özverili çalışma gösteren ilçe yöneticilerini, okul müdürlerini, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimizi ve özellikle proje çalışmalarını yürüten öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, Haziran ayında yapılacak Türkiye Finallerinde ulusal dereceler kazanmaları temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diledi.  

                                                      2022 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

                                                                            SAMSUN BÖLGE SERGİSİ SONUÇLARI LİSTESİ  

 

ÖĞRENCİ ADISOYADI

OKULU

PROJENİNADI

ALANI

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

DERECESİ

İLHAMİ BERK GÜRS

FAHREDDİN MERT DUYKUN

BULANCAK İSTİKLAL ORTAOKULU

ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR

YAZILIM

KADİR YILMAZ

BÖLGE BİRİNCİSİ

BİLGE DİLA YILMAZ

GİRESUN BİLİM VE SANAT MERKEZİ

ORMAN YANGINI BİLDİRİM SİSTEMİ

TEKNOLOJİK TASARIM

ARİF DAMAR

BÖLGE İKİNCİSİ

SEVGİ SEVDE ŞAHİN

GİRESUN BİLİM VE SANAT MERKEZİ

TEK KENAR UZUNLUĞU BİLİNEN OLASI TÜM DİK ÜÇGENLER

MATEMATİK

HİLAL KEKLİKÇİ DALAK

BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ

 

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.