GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği Yapıldı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği Yapıldı

Dünyada otizm konusuna farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2008 yılında itibaren ilan edilen "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" münasebetiyle Merkez ilçede bulunan özel eğitim okullarımız tarafından etkinlik düzenlendi.

 

Güre Özel Eğitim Uygulama Okulunda düzenlenen etkinlik, Müdürlüğümüz Şube Müdürleri Murat Yavuz, Önder Kılıç ve Recep Celep ile okulların yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte, İlimiz Merkez ilçede bulunan Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu, Giresun Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören özel çocuklarımızın ortaya çıkardığı eser ve çalışmalar sergilendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılarak, öğrencilerimiz tarafından şiir okundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" ile ilgili değerlendirmesinde; Bakanlığımızın koordinesinde Müdürlük olarak, otizm spektrum bozukluğu ve diğer tüm özel gereksinimli çocuklarımızın öğrenme özelliklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak; onların yaparak ve yaşayarak öğrendikleri, bilgi ve becerilerini kalıcı hale getirebilecekleri öğrenme ortamlarını zenginleştirmeye çalışırken, nitelikli eğitim kadromuzla sadece 2 Nisan'da değil her gün çocuklarımızın ve velilerimizin yanında olduğumuzun altını çizdi. Çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için tüm yönetici ve öğretmenlerimizin gayretli ve özverili bir çalışma sürdürdüklerini dile getirdi.

Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla ilan edilen 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde tüm özel çocuklarımıza ve değerli ailelerine saygı ve sevgilerini iletti. Çocuklarımızın eğitiminde özenli ve hassas bir çalışma sergileyen ve emeği geçen özel eğitim okullarımızın kıymetli yönetici ve öğretmelerine çalışmalarında başarılar diledi.

02-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.