GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20 PROJEYLE AVRUPA'DAYIZ

20 PROJEYLE AVRUPA'DAYIZ

Erasmus+ Programı AB'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir.

2020 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmış olup Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlar tarafından sunulan proje tekliflerinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve bağımsız dış uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 20 projemiz kabul görmüştür.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul Tosunoğlu ; "Bu rakam bu güne kadar ilimizin Erasmus+ projeleri kapsamında ulaştığı en yüksek rakamdır. Eğitim öğretimle ilgili her konuda olduğu gibi, proje uygulamaları konusunda da belirgin bir başarı görülmektedir. İdareci ve öğretmenlerimizin konuya ilişkin duyarlılıklarını biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın gelişimi için çaba gösteren herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca özellikle Erasmus+ projeleri kabul edilen okullarımızın idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederim" dedi.

21-08-2020

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.