GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık'ta Özel Çocuklarımızı Evlerinde Ziyaret Ettik

3 Aralık'ta Özel Çocuklarımızı Evlerinde Ziyaret Ettik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel çocuklarımıza ziyaretler gerçekleştirildi. Salgın kısıtlamaları nedeniyle program düzenlenememesi nedeniyle günün anlam ve önemine binaen Müdürlüğümüzce, ilimiz özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilerimize ziyaretler yapıldı.

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle evlerinde bulunan özel öğrencilerimizin ve ailelerinin ziyaretler esnasındaki mutluluğu görülmeye değerdi.

 

Kısa ziyaretlerimizde öğrenci ve ailelerimize çiçek takdim edildi. Ailelerimiz de ziyaretten ve bu özel günde hatırlanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, özel öğrencilerimiz ve velilerimize yapılan ziyaretlerle ilgili olarak; Tüm insanların yaşamları boyunca potansiyel bir engelli adayı olduğunun altını çizerken, engelliler için daha erişilebilir ortamlar sağlanması ve iyi bir eğitim almaları için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

 

3 Aralık'ın kutlanması ile erişilebilirlik ve engelsiz bir yaşam konusunda empati yapılması ve farkındalığın artırılması hedeflenmektedir. Bu sayede engelli bireylerimizin, eğitim yaşamının, sosyal, kültürel ve sportif yaşamın ve iş hayatının içerisinde daha fazla yer almaları amaçlanmaktadır. Bizler de bu amaca ulaşmak için özel eğitim okul ve sınıflarındaki öğretmenlerimizle özverili çalışmalar gerçekleştirmekte, özel çocuklarımıza en iyi eğitim hizmetini vermek için velilerimizle birlikte var gücümüzle hareket etmekteyiz.

 

Bu vesileyle özel öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere tüm özel bireylerimizin gününü tebrik ediyorum."  diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

03-12-202003-12-202003-12-202003-12-2020

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.