GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4 PROJEMİZ İLE TÜBİTAK 2204-D TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ

4 PROJEMİZ İLE TÜBİTAK 2204-D TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması ile ülkemizde lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin iklim değişikliği hakkında farkındalıklarını artırmak, ülkemizdeki doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılması konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, bu konu hakkında toplum bilincini oluşturmak ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine yönelik çözümler üretmelerini sağlamak" amaçlanmaktadır.

 

TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasının ön değerlendirme sonuçları 14 Mart 2023 tarihinde açıklanmıştır. Yarışmaya ülke genelinden yapılan 1.130 proje başvurusundan 95 proje, final yarışmasına katılmaya hak kazanmış olup, İlimizden yapılan 7 başvuru arasından, 4 projemiz Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

 

Yarışmanın Final aşamasının proje değerlendirmeleri, 10-12 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl olarak 4 TÜBİTAK projemizin ön değerlendirmeyi geçmesi ve Türkiye finallerine davet edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuruda bulunan ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerini ve okul müdürlerini tebrik ederek final aşamasında şimdiden başarılar diledi. 

Proje final yarışmasına katılmaya hak kazanan okullarımız ve projeleri;

15-03-2023

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.