GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

43. Turizm Haftası Kutlanıyor

43. Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Yeşil Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde 15 Nisan Pazartesi günü saat 10:00’ de Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla bir program düzenlendi.

Yeşil Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde yapılan kutlama programının açılışında bir konuşma yapan Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, katılımcıların Turizm Haftasını kutladı.

İlimizin bir turizm mekanı olduğunu belirten Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, 270.000 civarı konaklama kapasitesinin ve günübirlik gelen 1milyon civarı ziyaretçinin sayısını daha ileri taşınması için gerekli olan altyapı çalışmalarının hep beraber tamamlanmaya çalışıldığını ve bunun en önemli ayağının da ulaşılabilirlik adına havalimanı olduğunu vurguladı.

Yaylaların en verimli şekilde kullanılması gerektiğini ve imar planlarının bu konunun gelişimi için hazırlandığını kaydeden Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, bu sayede daha sürdürülebilir daha ayakları yere basan turizm şehrine yakışır dizaynın oluşturulduğunu ifade etti.  Turizmde en önemli noktanın hizmet unsuru ve kalitesi olduğunu unutmamak gerektiğinin altını çizen Sayın Valimiz, hizmet kalitesini en üst çıtaya çıkartmaya çalıştıklarını söyledi.

Bölgemizdeki destinasyonların daha ileri noktalara erişilmesi adına rakiplerimizin önüne geçecek faaliyet ve aktivitelere fazlasıyla yer vermenin önemine işaret eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları,  genç kuşaklarla bu pastayı daha da çoğaltarak daha çok mesafe almak gerektiğini belirtti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci de; her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de Turizm Haftasının çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirtti.

Gürgenci, hafta boyu yapılan etkinliklerle; toplumda turizm bilincini geliştirerek iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak, toplumumuzun her kesiminin özellikle de geleceğimizin mirasçıları olan öğrencilerimizin ve gençlerimizin insan ve doğa sevgisini, hoşgörü ve yardımlaşma duygularını pekiştirmeyi amaçlarını söyledi.  

Konuşmaların ardından Turizm Haftası dolayısıyla ilimiz merkezde ortaokul ve liseler arasında yapılan “Masallarla Giresun” yarışmasında dereceye girenlere ödüller Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Kutlama programı, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jand. Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve kurum ve kuruluş temsilcileri ile Turizm alanında eğitim öğretim veren Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.