GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bayan öğretmenlerimizle ve çalışanlarımızla telekonferans üzerinden bir araya gelerek, günlerini kutladı.

Eğitim camiasının kadın neferlerine dijital platform üzerinden seslenen Müdürümüz Tosunoğlu; Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınla Gününü kutladı. Bildiğiniz üzere bugün, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmiş olup, ülkemizde ilk kez 1921 yılında "Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır. Kadınlarımıza aynı zamanda bir anne, bir eş, bir kardeş olduğu bilinciyle hayatın her alanında hak ettikleri değeri vermek hepimizin üzerine düşen bir görevdir.

Bunun için kadınların önemini yılda bir günden ziyade her gün hatırlamalıyız. Kadınlarımız tarihimizin bir çok evresinde fedakar ve cefakar mücadelelerde bulunmuş, ülkemizin ve milletimizin yükselmesinde erkekler kadar etkili olmuştur. Bugün de kadınlarımız akademik, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında her geçen gün daha fazla yer almaktadır. Sizler hem anne hem de eğitim ordusunun kadın neferleri olarak çocuklarımızın dolayısıyla ülkemizin geleceğine en önemli katkıyı sunuyorsunuz.

Bu vesileyle; varlıkları, fedakarlıkları, üretimleri ve yetiştirdikleri nesillerle ülkemizin ve milletimizin hamurunu oluşturan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum." diye konuştu.

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.