GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''AHİ EVRAN VE AHİLİK'' Temalı Resim Yarışmasında İl Dereceleri Belli Oldu

''AHİ EVRAN VE AHİLİK'' Temalı Resim Yarışmasında İl Dereceleri Belli Oldu

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmak, dünyaya tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Bakanlığımız tarafından yurt genelinde "Ahi Evran ve Ahilik" ana temasıyla yardımlaşma ve adil paylaşım konulu resim yarışması düzenlenmiştir.

Eğitim çağındaki çocuklarımızı kalıcı eserler bırakmaya özendirmek maksadıyla düzenlenen yarışmanın ilimizdeki ayağında yapılan değerlendirme sonucu;

- Merkez 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Mehmet Akif Aydın'ın eseri İl Birincisi olmuş,

- Tirebolu Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Halise Nur Hamsıcı' nın eseri İkinciliğe,

- Bulancak Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Melisa Gümüş'ün eseri de Üçüncülüğe layık görülmüştür.

İl Birincisi olan eser Türkiye değerlendirmelerine katılmak üzere Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Ahilik geleneğinin geçmişimizin ve kültürümüzün köklü bir parçası olduğunu dile getirerek, çocuklarımızın yer aldığı bu tür faaliyetlerin geçmişle gelecek arasında köprü olduğunu belirtti. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ederken, yönetici, öğretmen ve velilerine de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

08-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.