GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızın "Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi" İlimizde Başladı

Bakanlığımızın

Bakanlığımız Merkezi Hizmetiçi Eğitim programı kapsamında Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İşyeri Sağlık Güvenlik Daire Başkanlığınca düzenlenen "Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi" kursu, 25-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında İlimiz, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulamam Otelinde gerçekleştirilmektedir.

Karadeniz Bölgesindeki illerden 60 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen kursun açılış programına, Bakanlığımız adına İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Koordinatörü Özkan AVCI, Sivil Savunma Uzmanı Asef KAYGUSUZ, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri Hüseyin GÖKTAŞ ve Tunçay GÜRBÜZ ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve AFAD İl Müdürü Halil Topatan da katıldı.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu Kursun açılışında yaptığı konuşmada; Bakanlığımızın "Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi"nin ilimizde düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu eğitimlerin, Ülkemizde yaşanabilecek doğal, teknolojik veya insan kaynaklı tehlike, tehdit ve afetlere karşı koruyucu ve önleyici önlemler almak ve olaylara zamanında müdahale ederek, olayları en az zarar ve kayıpla atlatma şansı yakalamamız açısından büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

25-29 Ağustos2019 tarihleri arasında sürecek kursta, AFAD Eğitim Merkezi (AFADEM)'den gelen eğitimciler tarafından kursiyelere, afet ve acil durumlarda arama kurtarma ve tahliye konularında yapılması gerekenler ve hareket tarzları hakkında bilgiler verilirken, Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında AFAD İl Müdürlüğünden de destek alınmaktadır.

26-08-201926-08-201926-08-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.