GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızın YKS Ocak 2022 Çalışma Sorularına İlimizden Destek

Bakanlığımızın YKS Ocak 2022 Çalışma Sorularına İlimizden Destek

Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na hazırlanan öğrencilerimize yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Ocak 2022 Çalışma Soruları yayımlandı.  

 

Söz konusu çalışma sorularına; İlimiz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından (AYT) Alan Yeterlilik Testi Çalışma Soruları ile YKS'ye hazırlık çalışmalarında katkı sağlanmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Tosunoğlu, Bakanlığımızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet adresinde Yardımcı Kaynaklar başlığında yayımlanan örnek soru, çalışma soruları, kitapları ve fasikülleri ile kazanım kavrama testleri, beceri temelli testler, tekrar testleri gib birçok çalışmasına, il olarak katkı sağladığımızı ifade ederek, bu çalışmalara il genelindeki tüm öğretmenlerimizin destek vermesini istedi. İl Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışanları başta olmak üzere çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na Yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Çalışma Soruları (Ocak 2022) için TIKLAYINIZ.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.