GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BATEM ROBOT TAKIMI, TEKNOFEST 2019'DA ŞAMPİYON OLDU

BATEM ROBOT TAKIMI, TEKNOFEST 2019'DA ŞAMPİYON OLDU

"MEB 13. Robot Yarışması"na katılan 600 robottan en hızlı 30 robot, Bakanlığımız tarafından TEKNOFEST 2019'a davet edilerek yarışmaya hak kazandı. Bu 30 robot içerisinde resmi ve özel okullar, bilim sanat merkezi ve üniversiteler de yer alırken, hepsi bu kategoride yarıştı.

Yarışmalar sonunda, İlimiz Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "BATEM Robot Takımı",  TEKNOFEST 2019'da Robotik Yarışmalar - Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde 1.liği elde etti.

Festival kapsamında, Bakanlığımz birimlerince yapılan faaliyetler ve projeler ile öğrencilerin robotları, Bakanlığımızın standında teknoloji severlerle buluştu.

Festivalin 5'nci gününde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Bakanlık Robotik Yarışmaları ve Tanıtım Alanlarındaki gençlerimizi ziyaret etti. Yarışmalar ve sergilenen ürünler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgiler alan Sayın Bakanımız Selçuk, öğrenci ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, öğrencilere, görevliler ve teknik ekibe yarışmalarda başarılar diledi.

 

Festivalde ayrıca, Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil ve Şube Müdürü Refik Olgun da takımımızı ziyaret etti ve çalışmaları konusunda bir süre sohbet ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Robot Takımımızın TEKNOFEST 2019'da elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Lami Karaibrahim ve Hasan Özgen ile Öğretmenleri Erkan Kaşık' tan oluşan BATEM Robot Takımımız başta olmak üzere, emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

23-09-201923-09-201923-09-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.