GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beden Eğitimi Öğretmenlerine Yönelik Okul Sporları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Beden Eğitimi Öğretmenlerine Yönelik Okul Sporları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen 2019-2020 eğitim öğretim yılı Okul Sporları bilgilendirme toplantısı 27 Kasım 2019 Perşembe günü, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut' un yer aldığı toplantıda; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Şube Müdürü Ali Topçu ile il genelindeki okul ve kurumlarımızda görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleri hazır bulundu.

 

Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Beden Eğitimi öğretmenlerine hitaben; Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleri için akademik başarının yanı sıra sportif ve sanatsal açıdan da desteklenmelerinin önemini belirterek, okullarımızda yürütülen spor faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı.

Okul sporları faaliyetleri ile öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimlerinin desteklenmesi yanında, yetenekli sporcuların tespit edilerek, ülkemizin genç nüfus potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesinin ve geleceğin başarılı sporcularının ortaya çıkarılmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu konuşmasının devamında, Okul sporları kapsamında yapılan yarışma ve müsabakalarda, öğrencilere yarışma kültürü kazandırma, birlikte olma, sporda centilmenlik ve kaynaşma kültürünün öne çıkartılmasını, bu amaçla öğretmenlerimizden öğrencilere iyi birer örnek olmalarını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda, Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği"nde yer alan hususlar ve getirilen değişikliler konusunda önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunurken, Beden Eğitimi öğretmenlerimizden okul sporları faaliyetlerine ağırlık vermelerini istedi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut da yaptığı konuşmada; "Okul sporları kapsamındaki faaliyetlerinin birbirlerini destekleyen iki kardeş kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütüldüğünü belirterek, müdürlük olarak okul sporları faaliyetlerine her zaman destek olacaklarının altını çizdi.

 

28-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-2019

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.