GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 105. Yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

Çanakkale Zaferinin 105. Yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 105. Yıldönümü, çelenk sunma töreni Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Giresun Kalesi'nde Şehitlik Anıtı'nda 18 Mart Çarşamba günü saat 10.00'da gerçekleştirilen çelen sunma töreni; Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi'nin Şehitlik Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumlarının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

 

Törene; Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş,  İl Jandarma Komutanı J. Albay Muhammet Sevinç ve  Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şube Başkanı Hayrettin Akgün katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da günün anlam ve önemini belirttiği mesajında; "Tarihte emsali az görünen bir kurtuluş mücadelesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum."  dedi.

18-03-2020

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.