GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çevre Beratı” Belgemizi Aldık

“Çevre Beratı” Belgemizi Aldık

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” Projesi kapsamında; Millî Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TEMA Vakfı işbirliğiyle okullarımızda hayata geçirilen “Sıfır Atık” projesi uygulamalarının, Bakanlığımızca yapılan değerlendirmesi sonucunda Türkiye genelindeki 40 okula “Çevre Beratı” verildi.

Bu bağlamda; 02 Mayıs 2019 Perşembe günü Ankara’da Mamak ilçesi Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk Hanımefendi, Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz İsmail Çolak, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş’ın teşrifleriyle “Çevre Beratı Takdim Töreni” düzenlenmiş olup, törende çevre beratı almaya hak kazanan illerin milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve iş güvenliği uzmanı il koordinatörleri hazır bulunmuşlardır.

Söz konusu törene İlimizi temsilen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı İl Koordinatörü Hatice Özkan ile “Çevre Beratı” almayı hak kazanan okulumuz Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu Müdürü Nilüfer Cebeci katılmıştır.

Törende; Okulumuzun “Çevre Beratı” Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş tarafından takdim edilmiştir.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, “Sıfır Atık” proje çalışmalarını yürüten ve bu kapsamda koordineyi sağlayan Müdürlüğümüz İş Güvenliği Uzmanı Hatice Özkan ile çevrenin korunması, çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve sıfır atık yönetimi konularındaki örnek çalışmalarıyla öğrencilerinin, atık oluşumunun nasıl engelleneceğini ve geri dönüşümün nasıl sağlanacağını fark etmelerini sağlayan Okul Müdürü Nilüfer Cebeci ve ekibine teşekkür etti.

 

03-05-201903-05-201903-05-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.