GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımız Okulla, Fidanlar Toprakla Buluştu

Çocuklarımız Okulla, Fidanlar Toprakla Buluştu

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un, sosyal medya hesabından yaptığı fidan dikme çağrısı karşılıksız kalmadı.

 

Bu güzel çağrıya icabet eden ilimiz öğretmenleri de heyecanla öğrencileriyle birlikte okullarımızın Bahçesine fidanlar dikerek gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakma gayesiyle anlamlı çalışmalara imza attı.

 

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş ile birlikte Şehit İsa Yüksel İlkokulundaki fidan dikimine, ardında da Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesindeki fidan dikimine katıldı. Etkinliklerde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Çiçek ile okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler de hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Tosunoğlu ve Orman Bölge Müdürü Güneş, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte fidan dikerek suladı. Etkinlikte çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Sayın Bakanımızın çağrısına uyarak öğretmen ve öğrencilerimizce dikilen her fidanın, okul bahçelerinin güzelleşmesi yanında gelecek nesillere bırakılan miras, temiz bir nefes olacağını belirtti. "Ağaç yaşken eğilir" sözünden hareketle genç fidanlarımız olan yavrularımızın, kendileri ile beraber büyüyecek fidanlarla ülkemizin yarınlarına şimdiden katkı sağladıklarını ifade etti. Son günlerde yaşanan üzüntücü verici orman yangınlarının hepimizi derinden üzdüğünü dile getirdi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, etkinliklerde dikilen fidanlar için Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş ile tüm öğretmen ve öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür etti.

13-10-202013-10-202013-10-202013-10-202013-10-202013-10-202013-10-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.