GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZCİLİK MESLEK LİSEMİZ FİBER TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLIYOR

DENİZCİLİK MESLEK LİSEMİZ FİBER TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLIYOR

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, denizcilik alanında eğitim öğretim verilen Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulda başlatılan fiber tekne üretim çalışmalarına dair incelemelerde bulundu.

13 Nisan 2022 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile okul yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.

Okul müdürü Deniz Aldemir tarafından eğitim öğretim faaliyetleri ve okulun fiziki imkânları hakkında Müdürümüz Tosunoğlu'na bilgiler sunuldu. Daha sonra okulun 3D Yazıcı İmalat Atölyesi, Gemi Maketi Atölyesi ve Gemi Yapımı Atölyesini gezen Müdürümüz Tosunoğlu, atölyelerde inceleme ve yerinde gözlemler yaptı.

Gemi Yapımı Atölyesindeki incelemelerinde, denizcilik alanında faaliyet gösteren bir hayırseverimizin desteğiyle okulumuza kazandırılan 4,30 m'lik fiber tekne kalıbını inceleyen Müdürümüz Tosunoğlu'na, fiber tekne imalatı ve gerekli malzemelerin tedariki konularında Okul Müdürü Aldemir ve öğretmenler tarafından bilgiler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede; Okul bünyesindeki fiber tekne üretiminin şehrimiz, bölgemiz ve mesleki eğitim açısından önemini vurgulayarak, bölgemizde bir ilk olacak tekne imalatının bölgemizdeki denizcilik faaliyetlerinin gelişmesine de pozitif katma değer sağlayacağını söyledi.

Burada yürütülen faaliyetlerin, okulumuz imkânlarının sergilenmesine, öğrencilerimize kazandıkları bilgi ve becerileri mezun olduktan sonra, sahada uygulamaları konusunda önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Üretilecek fiber teknelerle kazanılacak bilgi ve birikimin ise denizcilik meslek liselerimizin üretim kabiliyetlerini daha da geliştirmesine vesile olacağını dile getirdi.

Bu vesileyle Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir nezdinde tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.

14-04-202214-04-202214-04-202214-04-202214-04-202214-04-202214-04-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.