GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğankent İlçe Paylaşım Toplantısı Yapıldı

Doğankent İlçe Paylaşım Toplantısı Yapıldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılı başından, bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere 5 Mart 2019 Salı günü, Doğankent Öğretmenevi Toplantı Salonunda, Doğankent ilçesindeki okul ve kurum müdürlerine yönelik paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun Başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan ve Ergin Aybar ile Doğankent ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda yaptığı konuşmada; Doğankent ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle, tanışma ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması gayesiyle bir araya geldiklerini belirtirken, kurum yöneticilerinin koordinasyon içerisinde ekip ruhu ile hareket ederek, ilçe olarak eğitim öğretimde kalite ve başarının artırılması için gereken çaba ve özveriyi göstereceklerine inandığını dile getirdi.

 

Toplantıda Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin tarafından, Doğankent ilçesine ait eğitim öğretim istatistikleri ve yürütülen faaliyetlere dair sunum yapıldı.

 

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi, LGS ve TYT-AYT sınavlarına yönelik çalışmalar, Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullardaki uygulamaları, Okul Güvenliği, Halk Eğitimi Merkezi çalışmaları, okur-yazarlık, Taşımalı eğitim, yemekhane, pansiyon, öğrenci devamsızlıkları- sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitim alan öğrenciler, DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları, Projelere katılım ve süreçleri (Beyaz Bayrak, Okul Sütü, AB, TÜBİTAK, Tanı-Anla-Değerlendir, Veliye Mektup, İyi Örnekler Çalıştayı, Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri vb.), ulusal ve uluslararası yarışmalar, Giresun Temalı Yarışmalar, Müfredat Programı ile ilgili yapılan çalışmalar, Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla Mücadele çalışmaları başlıkları olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, ilçe, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını not aldı, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

05-03-201905-03-201905-03-2019 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.