GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde hazırlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nun tanıtımı ve uygulama esasları hakkında ilimiz merkez ve ilçelerinde bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.

Bu kapsamda; Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimince düzenlenen toplantıların ilki 6 Ağustos 2020 Perşembe günü Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ve Şube Müdürü Davut Tozlu, İşyeri Sağlık ve Güvenlik İl Koordinatörü İsa Türkyılmaz ile Merkez ve Keşap ilçelerindeki okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda İl Koordinatörü İsa Türkyılmaz tarafından okul ve kurumlarımızın güvenli, sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri adına kılavuzda belirtilen hususlar hakkında kapsamlı ve açıklayıcı bilgiler verildi. "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" doğrultusunda, yeni dönemde okullarımızın hijyen ve enfeksiyon konularındaki kurumsal sorumlulukları ile kendi öz değerlendirmelerini yapmaları ve devamında "Okulum Temiz" uygulaması hakkında bilgilendirme ve paylaşımda bulunuldu.

6- 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan bilgilendirme toplantılarına tüm ilçelerimizi kapsayacak şekilde devam edilmektedir.

06-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.