GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'El Ele Güzel Bir Geleceğe' Projesinin Aşçı Yardımcılığı Kursu Başladı

'El Ele Güzel Bir Geleceğe' Projesinin Aşçı Yardımcılığı Kursu Başladı

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Çocuk ve Gençleri Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "El Ele Güzel Bir Geleceğe" projesi kapsamında hazırlanan "Aşçı Yardımcılığı Kursu", İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İşkur İl Müdürü Mustafa Sarı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Özgür Nevruz ve kursiyerin katılımı ile başlamıştır.

 

Giresun Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen Aşçı Yardımcılığı Kursunda kursiyerlere, 14 Ekim 2020 - 29 Ocak 2021 tarihleri arasında, haftada 5 gün ve günde 6 saat olmak üzere toplamda 450 saatlik bir eğitim verilecektir.

 

Kursiyerlere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün günlük 30 TL ücret desteği ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün eğitmen ve sınıf desteği ile katkı sağladığı Aşçı Yardımcılığı Kursuna, 17-24 yaş grubunda ortaöğrenimini tamamlamış veya açık öğretime devam eden, herhangi bir mesleği/işi olmayan 14 gencimiz katılmaktadır.

 

İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "El Ele Güzel Bir Geleceğe" isimli proje kapsamında hayata geçirilen kursla; Gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri, sosyal hayata adapte olabilmeleri, olumsuz çevrenin zararlarından uzak kalarak kendilerine güvenmeleri, meslek sahibi olarak üretim ekonomisine ve aile bütçesine katkı sunmaları amaçlanmaktadır. Bu sayede gençlerimizi suç ve suç ortamlarından uzaklaştırarak, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

14-10-202014-10-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.