"Genç Hatipler Hutbe Okuma " Yarışmasında Bölge Birincisi Olduk
![](/meb_iys_dosyalar/2024_04/29131409_90bc3ac9524b4f89a87239e639752750.jpg)
Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünü uhdesinde anadolu imam hatip liseleri arası düzenlenen "Genç Hatipler Hutbe Okuma " Yarışması Bölge Finali 26 Nisan 2024 Perşembe günü Amasya'da yapıldı.
Hutbe Okuma Yarışmasında Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 11.sınıf öğrencisi hafız Ahmet Günaydın bölge birincisi oldu. Ödül töreninin ardından, yarışmanın yapıldığı Tarihi Sultan 2. Bayezit Camiinde öğrencimiz, Cuma namazının hutbesini de irat etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yapığı değerlendirmede; Kaybedenin olmadığı bu yarışmalara katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederken, organizasyonda emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize de teşekkür etti. Yarışmada birinci olan öğrencimize 31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Finalinde başarılar diledi