GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GİRESUN BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA 3 DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ELDE ETTİ

GİRESUN BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA 3 DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ELDE ETTİ

Uluslararası bir matematik yarışması olan ve dünya çapında çevrimiçi olarak düzenlenen Caribou Mathematic Contest'in beşinci basamak yarışması 6- 7 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlendi.

Yarışmada, Giresun Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) 4. Sınıf öğrencileri Zeynep Tomak, Emrullah Çömez ve İnanç Güner dünya genelinden katılan 8.542 öğrencinin online katıldığı yarışmada üç Dünya 1.liği kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.

Giresun BİLSEM öğretmenleri Hilal Keklikci Dalak ile Durmuş Aydın'ın danışmanlığında yarışmaya katılan öğrencilerimiz edindikleri kazanımları, akranlarının yer aldığı uluslararası bir yarışmada sergilemenin heyecanını yaşadı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu; Öğrencilerimizin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kazanılan birinciliklerin, BİLSEM öğrencilerinin aldıkları eğitim öğretim kalitesini sergilemesi bakımından güzel bir örnek olduğunu dile getirdi. 

Bu başarının oluşmasında emeği ve katkısı bulunan Giresun BİLSEM Müdürü Baysan Banu Uzun, danışman öğretmenler Hilal Keklikçi Dalak ve Durmuş Aydın ile Giresun BİLSEM öğrencileri Zeynep Tomak, Emrullah Çömez ve İnanç Güner ile ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

14-04-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.