GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Halk Eğitimi Merkezi ve Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurs Duyurusu

Giresun Halk Eğitimi Merkezi ve Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde mesleki ve teknik alanda ve yerel düzeyde işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik kurslar düzenlenecektir.

Düzenlenmesi planlanan kursların başında mobilya sektörünün yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak Ahşap Montaj Elemanı Kursu gelmektedir. 696 saat olarak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski EML) atölyesinde uygulamalı olarak düzenlenecek kursa katılmak için İlkokul mezunu olmak yada okur yazar olmak ve mesleğin gerektirdiği bedensel ve fiziksel yeterlikleri taşıyor olmak  gerekmektedir. Bireyler kazandıkları güncel mesleki yeterlilikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir.

İşbirliğinde düzenlenmesi planlanan Bilgisayar Destekli Proje Çizimi Kursu (Autocad) için Okur yazar olmak ve mesleğin gerektirdiği bedensel ve fiziksel yeterlikleri taşıyor olmanın yanında 160 saatlik Bilgisayar Kullanma modülünü almış olmak gerekmektedir. Eğitimi tamamlayan kursiyerler kendi iş yerlerinde, özel sekörde/fabrikalarda ve çizim bürolarında çalışabileceklerdir.  Eğitimler hafta içi akşam veya  hafta sonu 160 saat olarak düzenlenecektir.

Giresun’a özgü kayık, taka, gemi yapımlarının da yer alacağı Model Gemi Yapımı Kursu hafta içi akşam saatlerinde yine Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski EML) atölyesinde uygulamalı olarak 520 saat olarak  düzenlenecektir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Ahşap Teknolojisi sektöründe;

1.Küçük veya büyük ölçekli işletmelerde,

2.Turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde,

3.Tersanelerde, lojistik firmalarında,

4. Armatörlere özel model gemi yapım işlerinde,

5. Kendi işyerinde veya evinde vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Kurslara başvuru için kursiyer adaylarının  http://e-yaygin.meb.gov.tr web adresinden giriş yaparak önce şifre almaları, sonra  kurs kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden alınabilir.


Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.