GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Soru Otomasyon Sistemi'ni Hayata Geçirdi

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Soru Otomasyon Sistemi'ni Hayata Geçirdi

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Ölçme Değerlendirme Merkezince yürütülen çalışmalarla hazırlanan "Soru Otomasyon Sistemi" hayata geçirildi.

 

Sistem ile öğretmenlerimiz, çevrimiçi ortamda sorularını kazanımlara göre sisteme yükleyerek,  değerlendirme ve düzeltme yapılabileceklerdir. Sisteme yüklenecek soruların değerlendirilme sürecinin tamamlanması ile ilimiz genelinde soru havuzu oluşturulabilecektir.

 

Soru Otomasyon Sistemi ile insan kaynağımızı etkin kullanarak, daha fazla sayıda öğretmenimizin soru hazırlık çalışmalarında yer alması ve Bakanlığımızın "Örnek Soru" çalışmalarına il olarak daha fazla katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Soru otomasyon sisteminde sorular sınıf, branş ve kazanımlara göre ayrılabilmekte ve sınav oluşturulabilmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Ölçme Değerlendirme Merkezi faaliyetlerinin önemine değinerek, tüm öğretmenlerimizin soru hazırlık çalışmalarına destek vermesini istedi. Bu çalışmaların soru havuzunun genişlemesi yanında öğretmenlerimizin soru hazırlama tekniklerinin gelişmesine de olumlu katkılar sağlayacağını ifade etti.

 

 

Soru otomasyon sistemine giriş için öğretmenlerimiz; kendi branş ve okul bilgileri ile kayıt talebi oluşturduktan sonra Giresun Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından onay verilecektir. Öğretmenle kendi oluşturdukları şifre ile sisteme giriş yapabilecektir.

 

Soru Otomasyon Sistemi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız...

 

Sisteme giriş için tıklayınız... 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.