GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun RAM Bölgesi Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Giresun RAM Bölgesi Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Giresun RAM Bölgesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. Dönem çalışma takvimi, planlanan çalışmalar, faaliyetler ve hedefler konusunda bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunmak üzere toplantı yapıldı.

15 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 14.00'de Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantı, Şube Müdürü Murat Yavuz, ile Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) sorumluluk bölgesi olan Merkez, Keşap, Dereli, Yağlıdere, Espiye, Bulancak ve Piraziz ilçelerindeki okul ve kurumlarda görevli rehber öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu rehber öğretmenlere, 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak rehberlik faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenlerimize hitaben; Salgın nedeniyle geride kalan 1,5 yılın ağırlıklı olarak uzaktan eğitim şeklinde tamamlandığını, bu nedenle öğrencilerimizin kazanımlarında oluşacak eksikliklerin yüz yüze eğitimle birlikte ivedilikle giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

Bunun için de öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri ve sınava hazırlık çalışmalarının planlanması ve yönlendirilmede karşılaşacakları sıkıntıların tespiti ve giderilmesinde Psiko-Sosyal destek ve rehberlik faaliyetlerinin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

 

Müdürümüz ayrıca, ilimizde akademik başarının artırılmasında, branş öğretmenleri kadar rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirtti ve iş birliği içerisinde bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında rehber öğretmenlerden; 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullarındaki öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler ve bağımlılıkla mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini isterken, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda, rehber öğretmenleri de dinleyerek, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantıda Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) hizmet bölgesindeki rehber öğretmenlere, Rehberlik ve Psikolojik Danışma ile Özel Eğitim hizmetlerine ilişkin yapılan faaliyetler ve planlanan çalışmalar konusunda sunum ve paylaşımlarda bulunuldu.

15-09-202115-09-202115-09-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.