GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğundan Öğrencilerimize Anlamlı Destek

Giresun Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğundan Öğrencilerimize Anlamlı Destek

Giresun Merkez İlçede bulunan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu içerisinde, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğunun destekleri ve çalışmalarıyla oluşturulan İngilizce Sınıfı ve İngilizce Sokağının açılışı yapıldı.

02 Ocak 2023 Pazartesi günü 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda yapılan açılış, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi üyeleri ile okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ortaokul İngilizce ders kitaplarının içerik ve kazanımları doğrultusunda, çokça tekrarlanan kelime ve konuların okul duvarlarına işlenerek, öğrencilerde bilinçaltı öğrenmenin teşvik edilmesinin hedeflendiği çalışmada; 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ile Giresun Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu işbirliğinde Eylül ayında hazırlıklarına başlanan İngilizce Sokağı ve İngiliz Sınıfı tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde; Okulumuzda oluşturulan İngilizce Sınıfı ve Sokağının; Üniversite-Okul işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu, ayrıca, birer eğitim gönüllüsü olan üniversiteli gençlerimizden, ortaokul dönemindeki kardeşleri için özenli ve anlamlı bir hediye olduğunun altını çizdi. Giresun Üniversite ile eğitim alanında süregelen iş birliğimizin artarak süreceği inancını dile getirdi. Bu vesileyle İngilizce Sınıfı ve Sokağının kurulumunda emeği ve katkısı olan Giresun Üniversitesi akademisyenlerine, öğrenci topluluğu öğrencilerine, okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

05-01-202305-01-202305-01-202305-01-202305-01-202305-01-202305-01-2023

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.