GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun'da eTwinning Kalite Etiketi Yağmuru

Giresun'da eTwinning Kalite Etiketi Yağmuru

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eTwinning Ulusal Destek Servisi koordinasyonunda yürütülen eTwinning projesi; öğrenci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere, eğitimin tüm aktörlerinin, uluslararası tecrübe kazandıran AB projeleri içerisinde yer almalarını, yabancı dil yeterliliklerini geliştirmelerini, eğitim dünyasındaki yeni yaklaşımları paylaşmalarını ve daha iyi eğitim öğretim becerileri geliştirmelerini amaçlamaktadır.

 

Bu bağlamda ilimizde yürütülen eTwinning projelerinin niteliğini tescil ettirmek amacıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılında eTwinning Kalite Etiketi Ödül sürecinde, Bakanlığımız Ulusal Destek Servisine ilimizden başvurusu yapılan 258 başvurudan 226'sı kalite etiketi almaya hak kazandı. 

 

eTwinning Proje İstatistikleri: 

-  Başvurularımızın %87,5'i kalite etiketi ile sonuçlandı.

-  Öğretmenlerimiz 226 Ulusal Kalite Etiketi, 98 Avrupa Kalite Etiketi ödülü aldı. Toplam 324 kalite etiketi ödülü kazanıldı.

-  Geçen seneye oranla Avrupa Kalite Etiketi sayımız 58'den 98'e, Ulusal Kalite Etiketi sayımız ise 105'ten 226'ya yükseldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu kalite etiketi ödülleri ile ilgili değerlendirmesinde; eTwinning faaliyetlerinde il olarak ülke genelinde üst sıralarda yer aldığımızı belirtti. Öğrencilerimizin birebir içinde yer aldığı bu tür faaliyetlerin öğrenme becerilerini geliştirdiğini ifade etti.

Bu başarıya ulaşmada, eTwinning çalışmalarının okullarımızda yaygınlaştırılması için düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerine vurgu yaptı. Yürütülen bu çalışmaların dönüşü olarak sayı ve içerik olarak zengin projelerin ortaya çıktığını, layık görülen kalite etiketi ödüllerinin ise proje faaliyetlerine nitelik kazandırdığını dile getirdi.

eTwinning Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü alan projelerde emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimizi başarılarından dolayı tebrik ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

22-11-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.