GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun'da Okullar Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva Oluyor

Giresun'da Okullar Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva Oluyor

Giresun'da, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve sokak hayvanlarına sıcak yuva kazandırmak amacıyla yürütülen projede, belediye hayvan barınağındaki kedi ve köpekler okullara sahiplendiriliyor.

 

Giresun Belediyesi ile Müdürlüğümüz işbirliğinde yürütülen  "Her Okula Bir Can Dostu" projesi kapsamında aşı ve bakımları yapılan kedi ve köpekler, talepte bulunan okullara veriliyor. Okulların bahçelerinde oluşturulan yaşam alanlarına konulan hayvanlar, öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının, çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek, yine okullar kanalıyla barınaktaki hayvanlara birer sıcak yuva oluşturmak olduğunu söyledi.

 

Yaklaşık bir ay önce hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar 9 okulda sokak hayvanlarına yuva oluşturduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, hazırlanan kulübelerin okullara kurulduğunu ve barınakta kalan kedi ve köpekleri bu kulübelere yerleştirildiğini anlatırken, bugüne kadar sürdürülen çalışmalarda olumlu yönde geri dönüşler aldıklarını da sözlerine ekledi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, çocuklarımızın hayvan sevgisiyle yetişmelerine katkı sağlayan bu güzel çalışmayı desteklediklerini ifade ederek, okul yönetimleriyle görüştüklerini ve sokak hayvanlarının sahiplendirilmesinin sağlandığını dile getirdi. Müdürümüz bu sayede sokak hayvanlarımızın bakımlarının da öğrencilerimizin sevgisiyle mutluluk içerisinde yapıldığını, hayvanların adeta okullarının maskotu haline geldiğini belirtti.

 

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, işbirliği içerisinde yürütülen bu çalışmada, kulübelerin hazırlanması ve hayvanların yerleştirilmesini sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Av. Aytekin Şenlikoğlu'na teşekkür etti.

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.