GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezinden Duyuru

Giresun Halk Eğitimi Merkezinden Kurban Kesim Elemanı Kursu

Kurban bayramında ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kurban kesimi yapmalarını sağlamak amacıyla nitelikli kesim elemanları yetiştirmek, yetişmiş olanları da geliştirmek için Giresun halk eğitimi merkezi müdürlüğü tarafından yeterli başvuru olması durumunda 07-11 Eylül arasında Kurban Kesim Elemanı kursu düzenlenmesi planlanmaktadır. Başvuru yapmak isteyenler şahsen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat edebilir yada 2161183 nolu telefondan kayıt yaptırabilirler.

 

 


 

Giresun Halk Eğitimi Merkezi  2015 – 2016 öğretim yılında el sanatları alanında tamzara bezi dokuma,( Feretiko) ve kuyumculuk alanında telkâri kursu açmayı planlamaktadır. Telkâri kursunda Kursiyerlere altın veya gümüş telleri eğip bükerek çeşitli desen ve motifler elde etme, bunları birbirine, bir zemin üzerine ve montör içine kaynak ile birleştirme bilgi ve becerisi kazandırılır. Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler şahsen Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne müracaat edebilir yada 2161183 nolu telefondan kayıt yaptırabilirler. 




2015-2016 Öğretim Yılında, kurumumuzca merkez ve köylerde açılacak olan kurslarda ihtiyaç olması halinde ek ders ücreti karşılığında ücretli usta öğretici görevlendirilmek üzere  başvurular alınacaktır. Başvuruların 01/09/2015 -11/09/2015 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekmektedir. 

Yetiştirme ve destekleme kurslarında görev almak isteyen öğretmenlik alan mezunu yada formasyon almış kişilere ihtiyaç vardır. Başvuruda bulunacakların şahsen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaatları önemle duyurulur. 

İstenilen Belgeler:

1-      Resmi kurumda çalışıyorsa kurumundan alınacak izin belgesi ( Kurslarda görev almasında sakınca olmadığına dair belge)

2-       Öğrenim Belgesi Aslı ve Fotokopisi

3-        Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4-       Branşında yeterli olduğuna dair belge

5-      Vesikalık Fotoğraf

6-      Sabıka Kaydı

7-      Sağlık Raporu

8-      Başvuru Formu ( Kurumdan alınacak).

 

Eksik belge ile başvuru kabul edilmeyecektir.

  

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.