GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş İnsanı Eğitimci Talip Emiroğlu'ndan Örnek Davranış!

Hayırsever İş İnsanı Eğitimci Talip Emiroğlu'ndan Örnek Davranış!

Giresunlu hayırsever iş insan, eğitimci Talip Emiroğlu tarafından, babası Ali Haydar Emiroğlu adına yaptırılan Giresun Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'na devri yapıldı. Emiroğlu, Piraziz ilçesinde de hastane yeri için arsa bağışlama duyarlılığında bulunarak örnek bir davranış sergiledi. 

Giresun İl Merkezine bağlı Aksu Mahallesi'nde inşa edilen Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ile Piraziz İlçesinde yapımı planlanan ve yatırım programına alınan hastane için arsa tahsisi devir-teslimi 5 Mart Cuma günü düzenlenen programda, taraflar arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirildi.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı. Ardından; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, hayırsever, eğitimci, iş insanı Talip Emiroğlu, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Sayın Valimiz Enver Ünlü tarafından konuşma yapıldı.

Salgın tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen programda konuşan Sayın Valimiz Ünlü "Okulumuz eğitim ve öğretim yılı başından beri eğitime devam ediyor. Çünkü bu çocuklarımızın ve ailelerimiz özel eğitime ihtiyacı var. Çok şükür şu ana kadar salgınla ilgili bu özel eğitim kurumu ve buna benzer okullarımızda bir sorun yaşamadık. En büyük arzumuz hem ilköğretimde hem ortaöğretimde hem de yükseköğretimde bütün çocuklarımızın bir an önce okullarına kavuşmalarıdır. Biz biliyorsunuz Karadeniz Bölgesi olarak bir dalga yaşıyoruz. Giresunlu hemşerilerimizin gayretleri ve katkılarıyla inşallah bu tehlikeli bölgeden uzaklaşıp mavi bölgeye hızlı bir şekilde geçmeye ve hayatımızı normalleştirmeye, her kademedeki öğrencilerimizin okullarına kavuşacağına yürekten inanıyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da yaptığı konuşmada; "Bugün açılışında bir araya geldiğimiz Özel Eğitim Uygulama Okulu binası; Eğitimci, İş İnsanı, Hemşerimiz Sayın Talip Emiroğlu tarafından, Özel Eğitime uygun 16 derslik olarak yaptırılmış olup, inşası ve donatımı özel çocuklarımızın ihtiyaçları dikkate alınarak düzenlenmiştir. Okulumuz sağladığı imkan ve donanımlarla birlikte eğitimli, özverili öğretmenleriyle özel çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu bireyselleştirilmiş eğitim programları ve yöntemlerinin en iyi şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Bu vesileyle Giresun Milli Eğitim Müdürü olarak, size ve değerli ailenize kurumum adına şükranlarımı sunuyorum. Okulumuz Giresun'umuza, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun." İfadelerine yer verdi.

Daha sonra imza törenine geçilerek iş insanı Talip Emiroğlu ve Vali Enver Ünlü arasında okulun devredildiğine dair protokol imzalanırken, devir teslimi yapılan Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'nun resmi açılış töreninin uygun şartlarda daha sonra yapılacağı açıklandı.

Piraziz İlçesinde, Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan hastane için arsa bağışında da bulunan Emiroğlu, bu hususla ilgili işbirliği protokolünü de imzalayarak, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Plaket takdimi ve okulun bölümlerinin gezilmesinin ardından çektirilen hatıra fotoğrafları ile program sona erdi.

Okulun yapımını üstlenen ve hastane yapımı için de arsa bağışında bulunan hayırsever iş insanı ve eğitimci Talip Emiroğlu ile Sayın Valimiz Enver Ünlü arasında imzalanan devir-teslim protokolü programına; İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal, İl Müftüsü Muhittin Oral, Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı, Titanic Otel Başkanı Muzaffer Aygün, Kocaeli Sağlık Teknolojileri Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Recep Beyazkılıç, iş insanı Erbakan Malkoç, adına okul yaptırılan hayırsever iş insanının Babası Ali Haydar Emiroğlu ve sınırlı sayıda diğer davetliler katıldı.

 

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.