GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Halk Eğitimi Merkezi Ve Aso Müdürlüğü Mezunlara Yönelik Destekleme Ve Yetiştirme Kurs Kayıtları

Giresun Halk Eğitimi Merkezi Ve Aso Müdürlüğü Mezunlara Yönelik Destekleme Ve Yetiştirme Kurs  Kayıtları

 

Bilindiği gibi 6528 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eğitim sistemine ait bir çok düzenleme ile birlikte özel dershanelerin dönüşüm süreci de devam etmektedir. Bununla birlikte Milli  Eğitim Bakanlığı Öğrencileri Yetiştirme ve Sınavlara Hazırlama Kurs Yönergesinde değişikliğe gidilerek Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme kurs yönergesi düzenlenmiştir.

Bu çerçevede örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilere yönelik kurslar ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve ortaöğretim kurumları tarafından açılırken, mezunlara yönelik kurslar da halk eğitimi merkezi müdürlüklerince açılacaktır.

Ortaokullardan ve ortaöğretim kurumlarından mezun olan kursiyerlere düzenlenecek olan kurslar örgün eğitim müfredatındaki derslerle sınırlı olarak ve  320 saat olarak açılacaktır. Kurslar kursiyer istek ve tercihleri doğrultusunda hafta içi akşam ve hafta sonlarında düzenlenebilecektir. Gelen talepler doğrultusunda mezunlara yönelik açılacak olan kurslarda kurs merkezi olarak Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Teyyaredüzü Ortaokulu, Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Giresun Anadolu Lisesi ve Aksu Anadolu Lisesi kullanılabilecek olup, kurslara devam eden kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

 

Kurs kayıtları Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce devam etmekte olup, kursiyer adaylarının mezuniyet belgesi ile  birlikte bizzat Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.