GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“DEDELER, NİNELER TORUNLARIYLA OKUYOR” Okuma Etkinliği Yapıldı

“DEDELER, NİNELER TORUNLARIYLA OKUYOR” Okuma Etkinliği Yapıldı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yerelde 2019 yılının ilk faaliyeti olan “DEDELER, NİNELER TORUNLARIYLA OKUYOR” isimli projenin “Birlikte Okuma” etkinliği, 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 13:30’da Giresun Millet Kıraathanesi’nde gerçekleştirildi. 


Söz konusu etkinlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında, Giresun Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda okuma yazma öğrenen 20 yaşlı vatandaşımız torunları ile birlikte kitap okudu.

 

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın teşrifleriyle ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Hasan Koçyiğit, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci’nin katılımlarıyla başlayan etkinlikte, il milli eğitim ve okul yöneticileri, proje ortağı okulların yönetici ve öğretmenleriyle okuma yazma kursuna katılmış yaşlılarımız ve torunları hazır bulundu.

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları etkinlikte yaptığı konuşmada, vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, aile bağlarının güçlendirilmesi ve kuşaklar arası iletişimin kolaylaştırılması, Millet Kıraathanelerinin tanınırlığı ve işlevselliğinin artırılması ile Halk Eğitimi Merkezi faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen projeye emeği geçenleri ve katılımcıları kutladı.

İl genelinde 21 bin okur-yazar olmayan vatandaşın olduğunu belirten Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, açılan kurslar ile 11 bin vatandaşa ulaşıldığını söyledi.

Hedefin 21 bin vatandaşın tamamını okuryazar hale getirmek olduğunu belirten Valimiz Sarıfakıoğulları, “21 binin üzerinde okuma yazma bilmeyenimiz var maalesef. Giresun gibi okuma aşkı ve sevdasıyla dolu olan bir şehirde bu kadar insanımızın varlığı bizi sorumlu noktada olan kişiler olarak daha fazla çalışmaya sevk etti. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşleri Hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında okuma yazma kurslarımızı açtık. Çok şükür 11 binin üzerinde okuma yazma bilmeyen insanımıza ulaştık. Hedefimiz bu 21 bin vatandaşımızın hepsine ulaşmak herkese okuryazar duruma getirmek. Bugün torundan anneye, anneden nineye kadar bu okuma yazma kursların da ki sonuçları hep beraber yaşayalım diye bir aradayız” dedi.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da yaptığı konuşmada; “Müdürlüğümüz tarafından organize edilen “Dedeler, Nineler Torunlarıyla Okuyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen okuma faaliyetimizi, Millet Kıraathanesinde gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz. Bu faaliyetimize; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında, Giresun Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslarda okuma yazma öğrenen 20 yaşlı vatandaşımız ve onların torunları katılmaktadır. Bu vesileyle, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başta olmak üzere, tüm davetli ve katılımcılara teşekkür eder, saygılar sunarım.” diye konuştu.

Konuşma sonrası, Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler yaşlılarımız ve torunları ile sohbet ederek, birlikte kitap okudu. 

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.